Online: 66
16:45 GMT         Day 71 of 90, Season 55    

Results

All Results



Race of Man


Rider, Team
  Netherlands Sem Zwiers, CCFC
  2. Belgium Thomas Van den Plas, Byttingvik
  3. Denmark Olaf Rosenbjerg, Fighting
  4. Czech Republic Patrik Berky, CARO BIKE TEAM
  5. Italy Geovanni Impastato, Team WonderDee
  6. Australia Xavier Nagas, AGB Procycling
  7. Isle of Man Merlin Tilson, CARCYCL
  8. Italy Dino Balbo, logoloos
  9. Norway Sigve Solberg, Team Seidel


Drakensberg Challenge


Rider, Team
  Netherlands Joachim van Amerongen, peddelen
  2. Australia Parker Marsh, Australian Warlord
  3. Spain Josue Berlanga, Bilsky
  4. Luxembourg Léopold Schmidt, EHFOC
  5. Poland Witold Tracz, Hog Bay CT
  6. Belgium Charly Debock, CARCYCL
  7. São Tomé and Príncipe Txebe Taipo, Nikoline
  8. Switzerland Tommy Haller, Team Unibet
  9. Iceland Sámur Jaspersson, Team Guy


Bielsko Biala - Zakopane


Rider, Team
  New Zealand Fuifui Blacka, Designa Legends PPDB
  2. USA Trevor Roe, lastplace1414
  3. Serbia Mirko Vlajić, Cremtec
  4. Poland Eustachiusz Grzegorczyk, Zakisu Pirtina
  5. Australia Coby Emery, LoleursLovers
  6. Australia Nate Thurston, Millican
  7. Namibia Berhold Ketjijere, Goege Team
  8. Netherlands Boris Pals, Cyclocomotiv
  9. Faroe Islands Sigurjón Janusson, Team Guy


Bagno di Bomagna GP


Rider, Team
  Italy Geovanni Impastato, Team WonderDee
  2. Australia Xavier Nagas, AGB Procycling
  3. Isle of Man Merlin Tilson, CARCYCL
  4. Belgium Thomas Van den Plas, Byttingvik
  5. Netherlands Maas Steels, Cyclocomotiv
  6. Australia Carl Wilson, Australian Warlord
  7. Namibia Gervatius Kaimbi, Goege Team
  8. Belgium Joel Verbeeck, Designa Legends PPDB
  9. Czech Republic Patrik Berky, CARO BIKE TEAM


Studley Royal Heritage Cup (U23)


Rider, Team
  Netherlands Hubrecht Deuring, Temora Tornadoes
  2. Spain Efrain Narvaez, Nairobi City Cycling Club
  3. Saint Lucia Culvert Mazer, Schiavi di Don
  4. Nigeria Olofin Jana Seyi Ufoh, Stroopwafel
  5. Namibia Josh Mungudhi, Goege Team
  6. Italy Dantel Nibali, Columbiero
  7. Swaziland Floyd Moima, LoleursLovers
  8. Mexico Carlos Falcón, Cyclocomotiv
  9. Sweden Valter Filipsson, Il Grillo


Belgrade - Novi Sad


Rider, Team
  Russia Andrey Pribylov, Columbiero
  2. Netherlands Rory Mulder, YCO
  3. Russia Konstantin Vavilov, Conero cycling team
  4. Italy Giorgio Eplen, EHFOC
  5. Netherlands Steven Remie, Salgueiros
  6. Colombia Orlondo Galdarres, California Mist
  7. Belgium Jannis Everaerts, de stamper
  8. Romania Benedict Paraschiv, Columbiero
  9. Portugal Paio Toledo, LFC Rado team


Rio Pico - Gas Nac


Rider, Team
  USA Trevor Roe, lastplace1414
  2. Germany Jochen Barting, ebane482
  3. England Drake Garcia, lastplace1414
  4. Netherlands Boris Pals, Cyclocomotiv
  5. Moldova Aurel Kravchenko, Ello Ello
  6. Taiwan Mao Haodong, Team Chili
  7. Belgium Yannis Van Haerschot, AnnoDomini
  8. Belgium Victor van Eijnde, Byttingvik
  9. Australia Nate Thurston, Millican


Hong Lien Son Cycling Day


Rider, Team
  Belgium Steffe Elssen, Ello Ello
  2. Colombia Eduardo Orrego, Columbiero
  3. Netherlands Eric-Jan Borker, logoloos
  4. Australia Lee Thorne, Cycling and kebab
  5. São Tomé and Príncipe Txebe Taipo, Nikoline
  6. Italy Valerio Iannuzzi, AGB Procycling
  7. Belgium Calle Tijs, de stamper
  8. Belgium Tomas Jannis, rouches
  9. Netherlands Wubbe Ekelhoff, peddelen


La Calera - Valparaìso


Rider, Team
  Slovakia Gusto Drozd, Lokomotíva Zvolen
  2. Norway Ørjan Nyhus, Team WonderDee
  3. Mexico Calvino Gomiz, V02maXXers
  4. São Tomé and Príncipe Txebe Taipo, Nikoline
  5. Australia Parker Marsh, Australian Warlord
  6. Namibia Roger Tjikuzu, Goege Team
  7. Belgium Steffe Elssen, Ello Ello
  8. Spain Josue Berlanga, Bilsky
  9. Portugal Maximino Teles, Yuri SuperTeam


La Ligua - Portillo (Uspallata Pass)


Rider, Team
  Australia Parker Marsh, Australian Warlord
  2. United States Virgin Islands Farley Newitt, Equipo Easy On
  3. São Tomé and Príncipe Txebe Taipo, Nikoline
  4. Belgium Steffe Elssen, Ello Ello
  5. Sweden Karl-Johan Yttergren, Team Guy
  6. Slovakia Gusto Drozd, Lokomotíva Zvolen
  7. Namibia Roger Tjikuzu, Goege Team
  8. Mexico Calvino Gomiz, V02maXXers
  9. Norway Ørjan Nyhus, Team WonderDee